içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Zeki Müren 26. Ölüm yıldönümünde Bodrum’da anılacak

Türk Sanat Müziği’nin unutulmaz sanatçısı Zeki Müren, ölümünün 26’ncı yıl dönümünde, çok sevdiği Bodrum’da anılacak.

Zeki Müren 26. Ölüm yıldönümünde Bodrum’da anılacak
Haberi Sesli Dinle

24 Eylül 1996’da yaşamını yitiren sanatçı Zeki Müren, ölüm yıl dönümünde Bodrum’daki evinde halka açık mevlit okutularak ve konser düzenlenerek anılacak. Ayrıca Sanat Güneşi için Bursa’da kabri başında dualar okunacak ve Emir Sultan Camii’nde de mevlit okutulacak. Zeki Müren’in ömrünün son yıllarını geçirdiği Kumbahçe Mahallesi Zeki Müren Caddesi’nde halen müze olarak kullanılan evinde 24 Eylül Cumartesi günü 14.30’da halka açık mevlit okutulacak. 

 

 

ANTİK TİYATRO’DA ZEKİN MÜREN KONSERİ DÜZENLENECEK

Bodrum Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşecek konser ise Bodrum Antik Tiyatro’da yapılacak. Bu yıl 24 Eylül gecesi gerçekleştirilecek konserde 110 kişilik kadrosuyla C-Majör İş’ten Sesler Korosu sanatçıları yer alacak. Klasik Türk Müziği’nin usta isimleri Melihat Gürses ve Çetin Körükçü’nün sahne alacağı konserde, gecenin sunuculuğunu ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Tarık Papuççuoğlu üstlenecek. Gazeteci Nebil Özgentürk de Zeki Müren için hazırladığı belgeselden bir özet sunarak ve Zeki Müren’e ait bir şiir okuyarak etkinlikte yer alacak.

Şehit ve gazi ailelerinin katılım sağlayacağı konserde, Bodrum Belediye Başkanı, TSK Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü ve görevlileri, TEV Yönetim Kurulu üyeleri, genel müdürü ile görevlileri, her iki vakfın bağışçıları, Zeki Müren’in sevenleri ile Muğla’nın önde gelen isimleri ve konuk sanatçılar yer alacak.

 

 

 

Tarih: 19-09-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum