içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Yunanistan Rafale savaş uçaklarını patriot füzeleri ile koruyor, silahlanmaya devam ediyor

Yunanistan Fransa’dan aldığı Rafale savaş uçaklarını Patriot hava savunma sistemleriyle koruyor.

Yunanistan Rafale savaş uçaklarını patriot füzeleri ile koruyor, silahlanmaya devam ediyor
Haberi Sesli Dinle

Türkiye ile Ege’de hava sahası ve karasuları gerginliğini tırmandıran Yunanistan’ın Fransa’dan satın aldığı 24 Rafale tipi savaş uçaklarının 6’sı Atina dışında bulunan Tanagra Hava Üssü’nde konuşlanıyor.

 

SAVAŞ UÇAKLARINI PATRİOT FÜZELERİ KORUYOR

Yunanistan’daki askeri haberlerle dikkat çeken  www.newsbreak.gr’nin okuyucularına duyurduğu haberde Fransız yetkili teknisyen ve eğitimci pilotların katılımıyla Yunanistan Hava Kuvvetleri pilotlarının eğitimi için uçuşlar yapılırken, Rafale uçaklarının başkent Atina yakınlarında ki Tanagra üssüne gelmesiyle birlikte yeni hangarların yapımının yanı sıra, uçakların korunmasına yönelik Tanagra Hava Üssü’ne Patriot Hava Savunma sistemlerinin yerleştirildiği belirtildi.

 

FRANSA’DAN 18 SAVAŞ UÇAĞI DAHA GELİYOR

Fransa’dan alınan 6 Rafale tipi savaş uçağı Tanagra Hava Üssü’nde konuşlanırken, Atina’nın Paris ile yaptığı 2,8 milyar dolarlık alım kapsamında 18 savaş uçağı Fransız Hava Kuvvetlerinden, 6’sı da Dassault tarafından yeni yapım teslim edileceği belirtildi.

 

 

EGE VE DOĞU AKDENİZ’DE ÜSTÜNLÜK SAĞLAMAK İSTİYOR

Yayınlanan haberde Yunanistan’ın  Ege ve Doğu Akdeniz’de Türkiye’ye karşı hava üstünlüğünü sağlamak üzere ABD’den F-35 savaş uçağı alımı için çalışmaları ve Atina hükümetinin ekonomik sıkıntı içerisinde olmasına rağmen silahlanmaya devam ettiği belirtildi.

Tarih: 13-08-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum