içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Yalıkavak hentbolde şampiyonluğa adım adım

Yalkavak hentbol takımı şampiyonluk serisi üçüncü maçında Yenimahalle Belediyesi ile rakip sahada karşılaştı. Lig boyunca istikrarını ve takım birliğini koruyan Armada Praxis Yalıkavak Spor, maçın ilk dakikalarından itibaren disiplinli ve organize ataklarıyla dikkat çekerken, bir önceki karşılaşmada rakibini mağlup etmenin de güveniyle sahada ağırlığını hissettirdi.

Yalıkavak hentbolde şampiyonluğa adım adım
Haberi Sesli Dinle

Genç oyunculardan oluşan ve kendi evinde oynamanın avantajıyla sahaya çıkan Yenimahalle Belediyesi de ilk andan itibaren şampiyonluk iddiası ile sahadaydı. Oldukça iddialı ve şampiyonluk odaklı iki takım arasında geçen heyecanlı ataklar sonunda ilk yarı 13-18 skorla önde tamamlandı.İkinci yarıda daha dinamik ve atak olan, rakibin ataklarına hem savunmada hem de hücumda iyi cevap veren Yalıkavak hentbol takımı, aradaki farkı açarak Yenimahalle Belediyesi karşısında 27-34 önde kapattığı üçüncü maçta 2-1’lik avantajı elinde tutmayı başardı.Maç boyunca Yalıkavak kalecisi Anca Mihaela Rombescu ‘nun başarılı kurtarışlarıyla dikkat çekti ve rakibin gol yollarını kapatarak takımının moralini yüksek tuttu. Hücum hattında ise takım kaptanı ve en tecrübeli oyuncusu olan Yeliz Özel’in liderliğinde organize ataklar gerçekleştirildi. Yeliz Özel ve Mouna Chebbah ‘nın maç boyunca attığı kritik gollerle takımına büyük katkı sağladı.

 

 

Kadınlar Süper Ligi Play-Off Şampiyonluk Serisi Müsabakalarına göre Yenimahalle Belediyesi ile dördüncü maçı 26 Mayıs Pazar günü Ankara’da oynayacak olan Armada Praxis Yalıkavak Spor, bu maçı alırsa, şampiyonluk serisinde 3-1 öne geçerek, şampiyonluk kupasını kaldırıp Bodrum’a dönecek. Maçı alamama durumunda ise en kritik ve şampiyonluğu belirleyecek olan maç, 29 Mayıs Çarşamba günü saat 17.00’de Bodrum Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonu’nda oynanacak.Yalıkavak Spor Kulübü Başkanı, maç sonrasında yaptığı açıklamada, takımın gösterdiği performanstan dolayı gurur duyduğunu ve şampiyonluğun Bodrum’a geleceğine inandığını belirtti. Taraftarlara ve sponsorlarına da verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.Yalıkavak hentbol takı, şampiyonluk yolunda son adımı atmak için hazırlıklarına ara mımoral ve motivasyonunu yüksek tutarak, takımın en iyi performansını sergilemesi için yoğun çaba harcıyor. Tüm gözler, 26 Mayıs Pazar günü oynanacak olan kritik maça çevrilmiş durumda.

 

Tarih: 24-05-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum