içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Tirhandil CUP 2022’nin ilk ayağında lider Hızır1 oldu

Muğla’nın Bodrum ilçesinde düzenlenen Tırhandil Cup, Kış Trofesi 2022’nin ilk ayağı iki gün süren yarışmaların ardından sona erdi. Yarışmaların liderliğini Hızır1 isimli tekne kazandı.

Tirhandil CUP 2022’nin  ilk ayağında lider Hızır1 oldu
Haberi Sesli Dinle

Muğla’nın Bodrum ilçesinde düzenlenen Tırhandil Cup 2022 Kış Tröfesi’nin ilk ayağı cumartesi ve Pazar günü düzenlenen yarışmalarla sona erdi. Yaklaşık 12 knot güneydoğu rüzgarıyla başlayan ilk yarışta, tekneler Bodrum Kalesi önünden start alıp, Karaada’yı dolaşarak yine Bodrum Kalesi önünde yarışı tamamladılar. İlk yarışı Hızır 1 birinci, Gara Poşet ikinci ve Nebile üçüncü bitirdi.  İkinci gün ise  artan rüzgar ve şiddetli yağmur vardı. Start öncesi, direğinde sorun olan Nebile tırhandili yarıştan çekilmek zorunda kaldı.

 

 

Görecek Adası burnundan verilen start ile iki tekne orsa şamandırası sonrası Çelebi Adası’nı döndüler. 20-25 knot güneydoğu rüzgarı ile yapılan yarış çekişmeli geçerken, yelkenciler  yağmur altında bile oldukça keyif aldılar. İki gün süren yarışmalar sonunda Hızır1 isimli tekne birinçi, Gara Poşet ikinci ve Nebile isimli tekne üçüncü oldu.

Tırhandil Cup 2022 ilk ayağında, artan vaka sayısı nedeniyle açılış töreni yapılmadı, ödüller ise 29-30 Ocak tarihlerinde düzenlenecek olan  2. Ayak yarışlarından sonra verilecek. Ödül töreninde ayrıca, katılımcı teknelere OneSails, Bodrum Deniz Müzesi Yayınları, Bolger Usturmaça Kılıfları tarafından çeşitli ödüller verilecek.

 

 

Tarih: 10-01-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum