içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Tekerlekli sandalye ile okula gidemeyen Melek ve Bedirhan’a destek yağdı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde kazandıkları Anadolu Lisesi’ne tekerlekli sandalye ile gidecek okul servisi temin edilmediği için on gündür okula gidemeyen Bedirhan Atan ve Melek Yobaş’ın sesini Türkiye duydub. İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal çocukların evlerine giderek velilerle bir araya geldi çözüm sözü verdi. Bir sağlık kuruluşundan temin edilen araç ile bugün okula başlayan öğrenciler için Milli Eğitim özel modifiyeli araç yaptırmak için çalışmalara başladı.

Tekerlekli sandalye ile okula gidemeyen Melek ve Bedirhan’a destek yağdı
Haberi Sesli Dinle

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Akçaalan Mahallesi’nde yaşayan ve belden aşağısı felç olması nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkum yaşayan 14 yaşındaki Bedirhan Atan ile 14 yaşındaki Melek Yobaş 7 kilometre uzaklıktaki Hayırlı Sabancı Anadolu Lisesi’ni kazandı.

 

SEVİNÇLERİ YARIM KALMIŞTI

Sınavlarda gösterdikleri üstün başarı ile öğretmenlerinin takdirini kazanan Atan ve Yobaş okulların açıldığından günden bu yana servis araçlarının asansörü olmaması nedeniyle kazandıkları liseye gidemediler.  Aileleri ve emekli öğretmen Emel Yeşilkaya ile birlikte seslerini ANTERHABER aracılığı ile Türkiye’ye duyuran başarılı öğrencilere destek yağdı.İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal Melek Yobaş’ı,  babası Vedat Yobaş’ı, Bedirhan Atan’ın babası Zübeyt Atan’ı evinde ziyaret ederek yaşantının sıkıntı nedeni ile özür diledi.

 

 

 

20 GÜN ÖNCE GÖREVE BAŞLADIM, DURUMU ÖĞRENİR ÖĞRENMEZ GELDİM

Konuyu basından öğrenir öğrenmez aileler ve çocuklarla görüşmek için mahalleye geldiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü  Bülent Aldal “20 gün önce Bodrum’da göreve başladım ve durumu basından öğrenir öğrenmez gelip çocuklarımızla aileleri ile görüşmek istedim. 35 yıllık bir öğretmenim, benimde engelli birey bir yeğenim var. Çocuklarımızın üzüntüsünü anlayabiliyorum. Devlet olarak bu sorunu çözmek bizim görevimiz ve sorumluluğumuz. Bu konuda öğrencilerimiz, veliler ve yakınları ne kadar şikayet etseler tamamen haklılar” diye konuştu.

 

MELEK’LE YAKINDAN İLGİLENDİ SÖZ VERDİ, TAKDİR ETTİ

Tekerlekli sandalyedeki 14 yaşındaki Melek Yobaş ile yakından ilgilenen ve dakikalarca sohbet eden Müdür Aldal “Cimer’e de konuyu iletmişsin. Bize sizin gibi değerli hakkını arayan öğrencilerimiz lazım. Sizler bizim geleceğimiz yarınlarımızsınız, bizim görevimiz sizlerin en rahat en modern şekilde eğitimlerinizi görmenizi sağlamak. Hemen bir sağlık kuruluşu ile temasa geçtim, yarında itibaren size bir asansörlü araç temin ettik. Bende ilçe milli eğitim müdürlüğü bünyesindeki bir aracı Ankara’ya göndererek tamamen okullarımıza ait ve kalıcı olarak bir aracı asansörlü ve sizin kullanımınıza uygun hale getirip birkaç hafta içerisinde hizmete girmesini sağlayacağım. Bugünden itibaren okula ulaşımda hiçbir sıkıntı çekmeyeceksiniz söz veriyorum” dedi.

 

 

ÇOCUKLARIMIZIN SESİNİ TÜRKİYE DUYDU, TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Çocukların ana sınıfından öğretmeni olan emekli öğretmen Emel YeşiLkaya ise “Haberiniz sayesinde sesimizi Türkiye duydu. Keşke konu buralara gelmeseydi çocuklar ilk günden itibaren okula gitseydim. Basında olayın duyulmasından sonra gerek Bodrum’dan gerek İstanbul ve büyükşehirlerden iş insanları arayıp, bodrum gibi biryerde nasıl olurda bu çocukların eğitim aracı sağlanmaz diye şaşırdıklarını ve istendiği an araç temin ederek yardımda bulunacaklarını söylediler. İlçe Milli Eğitim müdürümüz sayesinde sorunu bir günde çözdük, ilgilenen herkese çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

 

Tarih: 23-09-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum