içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Tarkan’ın konser vereceği platform çökmüştü… İnceleme başladı

Tarkan konserine Bodrum'dan yüzlerce kişi gidecek, yerler ayrıldı, platform çöktü, çalışmalar başladı. Bu arada Tarkan'da İzmir'e geldi ve hayranlarına selam söyledi.

Tarkan’ın konser vereceği platform çökmüştü… İnceleme başladı
Haberi Sesli Dinle

İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100'üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Tarkan'ın konser vereceği alandaki dev platform gece çöktükten sonra havanın aydınlanmasıyla incelemeler başlatıldı.

 

İzmir’in kurtuluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında yarın düzenlenecek Tarkan konseri öncesi facianı eşiğinden dönüldü.

Cumhuriyet Meydanı yakınında kordon boyunda yaklaşık 1 hafta önce dev sahnenin kurulumu için çalışma başlatıldı.

Sahne, müzik sistemi ve uzaktaki seyircilerin izleyebilmesi amacıyla dev ekranların kurulumu için ekipler, çalışmalarını sürdürürken, dün saat 23.00 sıralarında Tarkan’ın konser vereceği sahnede dev platform henüz belirlenemeyen nedenle çöktü.

 

Tarkan İzmir'e geldi.

 

Olay yerine çok sayıda sağlık, polis ve kurtarma ekibi sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin yaptığı çalışmada, enkaz altında kimsenin olmadığı tespit edildi.

Kazada platformun yakınında bulunan 1 kişi, hafif yaralandı. Yaralı, tedbiren Nevvar-Salih İşgören Alsancak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Tarkan’ın sahne alacağı konser alanında yaşanan kaza için çok üzgünüz. Herhangi bir can kaybı ve yaralanma olmaması ile teselli buluyoruz. Konserle ilgili tekrar bilgilendirme yapacağız” dedi.

 

 

GÜN İÇİNDE ENKAZIN KALDIRILMASI PLANLANIYOR

Tarkan da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İzmir’e giderken sahnemin yıkıldığı haberini aldım. Çok üzüldüm ama can kaybı ve yaralı olmamasına çok sevindim. Emek veren herkesin ve ekip arkadaşlarımın iyi olduğunu bilmek beni çok mutlu etti. Herkese çok geçmiş olsun. Bu arada ben yoldayım. İzmir’e gidiyorum. Bu konserin gerçekleşmesi için elimizden ne gelirse yapacağız” dedi.

Bölgede geniş güvenlik önlemleri alınırken, vinçlerle sahnenin daha fazla çökmesinin önüne geçildi.

Platformu kuran ekip ve itfaiye ekiplerince havanın aydınlanmasıyla bölgede incelemeler yapıldı.

İncelemenin tamamlanmasının ardından platformun enkazının kaldırılması için çalışmalara başlanacağı belirtildi.

Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediyesince Tarkan’ın sahne alacağı alanın yeniden belirlenmesi için çalışma yapıldığı öğrenildi.

 

TARKAN KONSERİ İLE İLGİLİ DETAYLI HABER AŞAĞIDAKİ LİNKTEDİR

 

Tarih: 08-09-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum