içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Son dakika! Girit adasında 6.3 deprem, Türkiye'nin birçok yerinden hissedildi

Yunanistan'ın en büyük adası olarak bilinen Girit'te 6.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremle ilgili ölü veya yaralılara ilişkin herhangi bir sayı bildirilmezken, depremi Türkiye'den hisseden vatandaşlar da kendilerini sokağa attı.

Son dakika! Girit adasında 6.3 deprem, Türkiye'nin birçok yerinden hissedildi
Haberi Sesli Dinle

Avrupa- Akdeniz Sismoloji Merkezi, Yunanistan'ın en büyük adası olarak bilinen Girit'te deprem meydana geldiğini açıkladı. Merkez tarafından yapılan açıklamada, "Yunanistan'ın Girit Adası'nda 6.3 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir" ifadeleri kullanıldı.

 

 

Deprem nedeniyle hayatını kaybeden veya yaralanan kişilere ilişkin bilgi henüz yok. Kurumlardan konuya ilişkin resmi açıklama yapılmadı. Deprem nedeniyle Türkiye tarafında da sallantı yaşandığı kaydedilirken, vatandaşlar tedbir amacıyla kısa süreliğine dışarı çıktı.

 

 

Yunanistan'da her ihtimale karşı bölgeye sevk edilen ekipler, depremde hasar alan ve çökme tehlikesi bulunan binaların çevresinde önlem aldı.

 

 

Ada, geçmişte de benzer depremler yaşadı. 27 Eylül'de meydana gelen 6 büyüklüğündeki depremde 1 kişi hayatını kaybederken, 9 kişi de yaralanmıştı.

 

SON DEPREMLER: Türkiye ve dünyadan son dakika depremler listesi.

Tarih: 12-10-2021

FACEBOOK YORUM
Yorum