içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Şehidimizin adı Sağlık Evi’nde yaşayacak

3 Nisan 1985’te vatani görevini yaptığı sırada Siirt’te kaymakam ve sağlık ekiplerinin bir köyde yaptığı sağlık taramasının ardından düzenlenen hain saldırıda şehit olan Polis Memuru Mehmet İşler’in adını yaşatacak olan sağlık evinin temel atma töreni düzenlendi. Polis eşi Semiha İşler “7 yıllık eşimin adını her zaman heryerde yaşatacağım” dedi.

Şehidimizin adı Sağlık Evi’nde yaşayacak
Haberi Sesli Dinle

Muğla’nın Milas ilçesinde yaşarken 3 Nisan 1985’te vatani görevini yaptığı sırada Siirt’te kaymakam ve sağlık ekiplerinin bir köyde yaptığı sağlık taramasının ardından düzenlenen hain saldırıda şehit olan Polis Memuru Mehmet İşler’in adını yaşatacak olan sağlık evinin  temel atma töreni Hacıilyas Mahallesi Güveçdede Caddesi’ndeki pazar yerinin yanında düzenlendi. Şehit Polis Memuru Mehmet İşler anısına eşi Semiha İşler’in desteği, Milas Belediyesi’nin arsa tahsisi ile yapılacak olan sağlık evi için temel atma törenine Milas Belediye Başkanı CHP’li Muhammet Tokat, Milas İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Lima, Şehit Eşi Semiha İşler’in yanı sıra kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, gaziler, muhtarlar, STK temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve belediye birim müdürleri vatandaşlar katıldı.

 

 

7 YILLIK EŞİMİ HER ZAMAN YAŞATACAĞIM

Şehit Polis eşi Semiha İşler yaptığı konuşmada “Ben Semiha İşler. 3 Nisan 1985’te şehit olan Mehmet İşler’in eşiyim. 7 sene beraber yaşadık, yaşattık. Bundan sonra da ben yaşatmaya karar verdim. Onu her zaman yaşatacağım. Sağlık evi hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

 

BAŞKAN TOKAT: “GURURLU VE DUYGULUYUZ”

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise, “Gururlu ve duygulu olduğumuz bir an. Burada bir sağlık evi yapılacak. Sağlık hizmetinin önemini hepimiz biliyoruz. Burada şehidimizin ismi yaşatılacak. Bunun için çok gururlu ve mutluyuz. Semiha ablamızın eşinin ismini yaşatmak konusundaki ısrarı uzun zamandır devam ediyor, bizi de bu anlamda motive ediyor. Biz de şehitlerimize ve gazilerimize karşı büyük bir vefa ve inanmışlık duygusu içerisindeyiz. Bu yüzden Semiha ablamızın talebini geri çevirmedik.” diye konuştu.

 

 

 SEKİZ AYDA TAMAMLANACAK

Başkan Tokat, konuşması sırasında projeyle ilgili teknik bilgileri paylaştı. 600 metrekarelik alanda 4 katlı olacak şekilde inşa edilecek olan sağlık evinin 1985 yılında şehit olan Polis Memuru Mehmet İşler’in adını taşıyacağını belirten Başkan Tokat, 15 Eylül 2022 itibariyle yapımına başlanan sağlık evinin, 13 Mayıs 2023’te teslim alınacağını sözlerine ekledi.

Projeye göre bina içerisinde 3 adet doktor odası, acil müdahale odası, laboratuar, aşı odası, gebe izlem ve aile planlaması odası, emzirme odası, aşılama ve bebek izleme odası, 2 adet hemşire odası 1 adet toplantı odası olmak üzere 12 oda olacak. Hayırsever Semiha İşler’in ekonomik desteği, Milas Belediyesi’nin arsa tahsisi ile yapılacak olan sağlık evi, başta Hacıilyas Mahallesi sakinleri olmak üzere tüm Milas halkına hizmet verecek.

Konuşmaların ardından toplu halde beton dökme butonuna basılarak temel atıldı.

 

 

Tarih: 28-09-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum