içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Öğrencilere 'Doğal afetler farkındalık' eğitimi verildi

Milas ilçesindeki bir lisede gerçekleştirilen eğitim çalışmasında 9. Ve 10. Sınıf öğrenci ve öğretmenlerine, Milas Dağcılık ve Arama Kurtarma tarafından “Doğal Afetler Farkındalık Eğitimi” verildi.

Öğrencilere 'Doğal afetler farkındalık' eğitimi verildi
Haberi Sesli Dinle

Milas Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü bünyesinde geçtiğimiz yıl oluşturulan Arama ve Kurtarma Operasyon Birimi, yaklaşık 4 ay önce başlattığı deprem, sel, yangın, ilkyardım gibi teorik eğitimleri ve ip bağlama teknekleri ile her Çarşamba 19.30 – 21.30 saatleri arası kulüp binasında devam ediyor.

 

Bu çalışmaların yanında kamu, özel kurum ve kuruluşlarda da eğitim çalışmalarını sürdüren Milas Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Arama ve Kurtarma Operasyon Birimi, Özel Milas Bilim Anadolu Lisesi 9. Ve 10. Sınıf öğrencilerinden 40 kişiye “Doğal Afetler Farkındalık Eğitimi” verildi.

 

 

 Milas Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Arama ve Kurtarma Operasyon Birim sorumlusu Mehmet Nergiz, verilen eğitimlerle ilgili açıklama yaparak “Amaçlarımız arasında bulunan kamu, özel kurum ve kuruluşlarda da özellikle Doğal Afetler Farkındalık Eğitimlerini, bize istekte bulunan, Özel Milas Bilim Anadolu Lisesi 9. Ve 10. Sınıf öğrencilerinden 40 kişiye pandemi kurallarına dikkat edilerek bir saatlik eğitim verildi.

 

Tarih: 27-11-2021

FACEBOOK YORUM
Yorum