içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Muğlalı bisikletçiler KKTC’den 4 madalya ile döndü

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde düzenlenen Kapalı Maraş Uluslararası Bisiklet Yol Yarışı ve Uluslararası Long Beach Granfondo yarışına katılan Muğla Karya Spor Kulübü Bisiklet Takımı sporcuları 2 Altın 2 Gümüş madalya ile döndüler. Muğlalı bisikletçilere madalyalarını Cumhurbaşkanı Ersin Tatar verdi.

Muğlalı bisikletçiler KKTC’den 4 madalya ile döndü
Haberi Sesli Dinle

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Kuzey Kıbrıs Bisiklet Federasyonu tarafından 3-5 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenlenen Kapalı Maraş Uluslararası Bisiklet Yol Yarışı ve Uluslararası Long Beach Granfondo yarışına katılan Muğlalı Bisikletçilerden Barış Akkoyun Kapalı birinciliği elde ederek büyük bir başarıya imza attı. Madalyasını ve ödülünü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın elinden alan Barış Akkyon’un yanı sıra yine aynı kulüpten Ömer Taha Yalçın yarışmayı 3. Sırada bitirdi. 2. Gün yarışlarında İlk günün üçüncüsü Ömer Taha Yalçın büyük bir başarıya imza atarak birinciliği elde ederken Nurettin Emre Oruç ise 2. Olarak madalya sayısını 4 e çıkardı.

 

 

CUMHURBAŞKANI TATAR MUĞLALI BİSİKLETÇİLERİ KUTLADI

Başarılarından dolayı Muğlalı Bisikletçileri kutlayan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar “Bu gün tarihi bir gündür. Tarihinde ilk defa Kapalı Maraş Bölgesi bu denli büyük bir spor organizasyonuna ev sahipliği ediyor bu çok önemli” diye konuştu.Sağlıklı yaşam üstüne kurulmuş bir yaşam felsefesinin önemine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Tatar, spora teşvik etme ve sporun her dalında başarılı sporcular yetiştirmenin ülkemiz için önemine işaret etti. Spor ambargolarına rağmen başarılı sporcularımızın Türkiye milli takımlarında yer alarak önemli başarılar elde ettiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, spor konusunda uluslararası  böyle etkinliklerin düzenlenmesinden ve sporun yaygınlaşmasından duyduğu memnuniyeti belirtti ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Tatar Muğlalı bisikletçilerle hatıra fotoğrafı çektirdi, başarılar diledi.

 

Tarih: 06-06-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum