içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Muğla Valiliği’nden vatandaşlara yangın uyarısı “Vatandaşlarımızı Orman Yangınlarına Karşı Duyarlı ve Dikkatli Olmaya Davet Ediyoruz

Muğla Valiliği’nden bugün akşam saatlerinde yapılan yazılı basın açıklamasında vatandaşlar aşırı sıcak havalarla birlikte baş gösterecek yangınlara karşı uyarıldı.

 Muğla Valiliği’nden vatandaşlara yangın uyarısı “Vatandaşlarımızı Orman Yangınlarına Karşı Duyarlı ve Dikkatli Olmaya Davet Ediyoruz
Haberi Sesli Dinle

HAVA SICAKLIĞI 40 DERECEYE KADAR ÇIKACAK..........Muğla Valiliği’nden yapılan açıklamada şunlar belirtildi:Meteorolojik değerlendirmelere göre hava sıcaklıklarının hafta sonuna kadar 40 dereceye kadar artacağı bildirilmektedir. Beklenen sıcak hava dalgası, orman yangınlarına karşı birinci derece hassas olan Muğla’da ciddi bir risk oluşturmaktadır. Bu bakımdan orman yangınlarına karşı vatandaşlarımızın duyarlı olmaları büyük önem taşımaktadır.

ORMANLIK ALANLARA GİRMEYİN ATEŞ YAKMAYIN

Vatandaşlarımızı Valiliğimizce yasaklanan ormanlık alanlara girmemeleri, kesinlikle anız yakmamaları, bağ, bahçe ve sera temizlik işlerinde ateş kullanımından kaçınmaları, yol kenarlarına yangına neden olabilecek çöp, sigara izmariti vb. maddeleri bırakmamaları, uyarılara dikkat etmeleri ve görülen olumsuzlukları 112 Acil Çağrı Merkezi’ne iletmeleri konusunda duyarlı ve dikkatli olmaya davet ediyoruz.

Orman yangını riskini azaltmak için alınacak basit ama etkili önlemler, büyük felaketlerin önüne geçebilir.

 

 

 
 
 

Tarih: 10-06-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum