içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Muğla Vali Yardımcısı Caner Yıldız yaşamını yitirdi

Muğla Vali Yardımcısı Caner Yıldız’ın yaklaşık bir saat önce Bodrum'daki özel bir hastanede yaşamını yitirdiği belirtildi.

Muğla Vali Yardımcısı Caner Yıldız yaşamını yitirdi
Haberi Sesli Dinle

Muğla Vali Yardımcısı  evli ve iki çocuk babası 64 yaşındaki Caner Yıldız’ın bir süredir kanser tedavisi gördüğü ve tedavi gördüğü hastanede bugün akşam saatlerinde yaşamını yitirdiği öğrenildi. Caner Yıldız Muğla vali yardımcılığından önce Menteşe Kaymakamlığı yapmıştı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Osman Gürün ise “Muğla Vali Yardımcımız ve önceki Menteşe Kaymakamımız Sayın Caner Yıldız’ın yakalandığı amansız hastalık sonucu hayatını kaybettiğini üzülerek öğrendim. Muğlamız için önemli çalışmalara imza atan Caner Yıldız’a Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum.

 

CENAZE NAMAZI GÜVERCİNLİK'TE KILINACAK

Yıldız’ın yaşamını yitirdiğini ailesi açıkladı: Canım babam Caner Yıldız’ı kaybettik. Cenazesi yarın Bodrum Güvercinlik Mahallesi camisinden kılınacak ikindi namazından sonra Milas şehir mezarlığına defnedilecektir.

 

CANER YILDIZ:

13.05.1958 yılında Eskişehir İlinde doğdu. İlk Orta ve Lise öğrenimini Eskişehir' de tamamladı. 1977 yılında kaydolduğu Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinin İktisat ve Maliye Bölümünden 1981 yılında iyi derece ile mezun oldu.

1982 yılında İçişleri Bakanlığında stajyer Kaymakam olarak göreve başladı. 1983 yılında 69’uncu Kaymakamlık Kursunu birincilikle tamamladıktan sonra ilk olarak, kendi isteği ile Aydın ilinin Kuyucak ilçesinde Mülki İdare Amirliği görevine başladı.

Sırasıyla Çanakkale ili Bozcaada ilçesi, Şanlıurfa ili Akçakale Kaymakamlığı, Diyarbakır Vali Yardımcılığı (Peşmerge Kampı Sorumlusu), Bitlis ili Hizan Kaymakamlığı, Ağrı ili Eleşkirt Kaymakamlığı, Burdur Vali Yardımcılığı, Kırklareli Vali Yardımcılığı, Yalova Vali Yardımcılığı, Kocaeli Vali Yardımcılığı (Deprem İl Koordinatörü), İstanbul Vali Yardımcılığı, Adana Vali Yardımcılığı ve Aydın ili Nazilli Kaymakamı olarak görev yaptı.
Evli olup Serra ve Muhammed Alp isimli 2 çocuğu vardır. İngilizce bilmektedir.

 

 

Tarih: 29-09-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum