içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Mübadelenin 100. Yılında Göç Anıları ve Fotoğrafları hafta sonunda...

Anılarla Bodrum Sohbetleri Bodrum Sözlü Tarih Çalışmalara Kapsamı’nda Mübadelenin 100. Yılında Göç Anıları ve Fotoğraf Sergisi 28 Ocak cumartesi günü saat 14.00’te Trafo Hakan Aykan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Mübadelenin 100. Yılında Göç Anıları ve Fotoğrafları hafta sonunda...
Haberi Sesli Dinle

Etkinliğe konuşmacı olarak Bodrum belediye Başkanı Ahmet Aras, Nuran Yüksel, Şükrü Gürel, Bilgi Yaraşır Şahinoğlu, Hüseyin Yeter Şakar, Gülşen Türkay Beşkardeş, Sevinç Görgün Gülsayın ve Yical Ziylan katılacak.

Bodrum Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenecek etkinlikle ilgili açıklama yapan ve 15 yıldır Bodrum Belediyesi çatısı altında gönüllü  olarak sözlü tarih çalışmalarını sürdüren "Anılarla Bodrum Sohbetleri " gurubu  sorumlusu Nuran Yüksel mübadelenin 100. Yılında Bodrum mubadillerinin hüzünlü göç hikayelerini 1.ve 2. kuşak yakınlarından dinleyerek kayıt altına alacaklarını Ayrıca Bodrum a mübadil olarak gelerek Bodrum un ilk fotoğrafhanesini açan Foto Kandiye arşivinden derlenen bir eski Bodrum ve mübadele fotoğraf sergisinin olacağını belirtti. Ayrıca programda  göç yollarında  yaşanılan hüznün unutulmaması için 15 dakikalık bir video gösterimi olacak.

 

Tarih: 25-01-2023

FACEBOOK YORUM
Yorum