içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Milaslı kadınlar el emeği göznuru eserlerini tarihi handa sergiledi

Milas Belediyesi’nin mart ayında başlattığı ‘Örgü ve Amigurumi Kursu’nu tamamlayan 15 kursiyer, kurs boyunca ürettikleri örgü çanta, dekorasyon ürünü ve amigurumi bebeklerini vatandaşların beğenisine sundu.

Milaslı kadınlar el emeği göznuru eserlerini tarihi handa sergiledi

Muğla’nın Milas ilçesinde Milas Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde geçtiğimiz mart ayında başlatılan ‘Örgü ve Amigurumi Kursu sona erdi. Usta öğretici Melek Kaplan’ın eğitmenliğinde kurs alan 15 kursiyer, 3 ay boyunca ürettiği ürünleri, Salı günü tarihi Çöllüoğlu Hanı’nda vatandaşların beğenisine sundu.

Kadınların sosyalleşmesi ve ev ekonomisine katkı sağlamaları amacıyla hayata geçirilen kurs kapsamında haftada iki gün bir araya gelerek örgü ve amigurumi kursu alan 15 kadın, elde ettikleri becerileri, Çöllüoğlu Hanı’nda açtıkları sergiyle taçlandırdı.

 

 

Kurulan sergiyi ziyaret eden Milas Belediye Başkanı CHP’ li Muhammet Tokat, ürünleri tek tek inceleyerek kursiyerlerle bir süre sohbet etti. Başkan Tokat, “Kadınlarımızın sosyalleşmesi amacıyla başlattığımız kursun finalinde sergimizi oluşturduk. Yetenekler ile hyran bıraktılar.Ortaya çıkan ürünler, büyük bir beceri işi. El emeği göz nuru ürünleri ürettikleri için kursiyerlerimizi kutluyorum. Yeni kurslarımızı en kısa zamanda başlatacağız.” diye konuştu.

 

 

 

Aydın'ın Söke ilçesi Belediye Başkanı Levent Tuncel hayatını kaybetti.

 

Tarih: 07-06-2023

FACEBOOK YORUM
Yorum