içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Mandalinci “Kaçak yapılarla mücadele devam edecek”

Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit başkanlığında Muhtarlar Değerlendirme Toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Tamer Mandalinci kaçak yapılarla mücadelenin devam edeceğini söyledi.

Mandalinci “Kaçak yapılarla mücadele devam edecek”
Haberi Sesli Dinle

Toplantıda kurum amirleri muhtarların talep, istek ve önerilerini dinlerken mahallelerdeki ecrimisil, kaçak yapılaşma, sahil düzenlemeleri, halk plajları, temizlik çalışmaları, güvenlik, aydınlatma gibi çeşitli konular konuşuldu.

Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci, yaz sezonunda tüm kurum amirlerine, kolluk kuvvetlerine, belediye personellerine ve muhtarlara çok iş düşeceğine vurgu yaparak, “Beraber canla başla çalışıp, nüfus yoğunluğunun getireceği yükleri karşılamak için sorunların çözümü yönünde adımlar atıyor olacağız. Bodrum’un sorunsuz bir sezon geçirmesi için belediye olarak sahada olmaya devam edeceğiz. Biz, üstümüze düşen her türlü sorumluluğu almakta geri adım atmayacağız.” dedi.

 

 

Bodrum’da kronikleşmiş sorunlara da değinen Başkan Mandalinci, kaçak inşaatlar hakkında da değerlendirmelerde bulunarak şunları söyledi:

“Bodrum Belediyesi şikayetlere asla kayıtsız kalmıyor. Bize bildirdiğiniz her ada parsele gidiyoruz, ekiplerimiz orada çalışmalarını yapıyorlar. Kaçak yapı ile ilgili tutanaklarımızı tutuyor yasal süreci başlatıyoruz. Biliyorsunuz ki çok fazla kaçak yapılaşma olduğu için evrak yükümüz de bu doğrultuda uzun oluyor. Bir kaçak yapı yıkım süresi bütün inşaatlarda 6 ayı bulabiliyor. Bu konuda bir düzenleme, kanun hükmünde kararname ya da genelge yayınlanırsa çok daha hızlı bir şekilde adım atabiliriz.”

Konuşmaların ardından muhtarlar söz alarak mahalleleriyle ilgili talep ve önerilerini kurum amirlerine iletti.

 

Tarih: 24-05-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum