içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Gökova’nın kalbi Çökertme'de ki kaçak yapılar yıkılıyor

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Gökova’nın cennet köşelerinden Çökertme Köyü sahilinde kaçak olduğu tespit edilen binaların yıkımına başlandı. CHP'li Belediye Başkanı Muhammet Tokat "Kentimizin doğal yapısının göz göre göre yok edilmesine müsaade etmeyeceğiz. Bu doğrultuda da kaçak yapıya asla göz yummayacağız" diye konuştu.

Gökova’nın kalbi Çökertme'de ki kaçak yapılar yıkılıyor
Haberi Sesli Dinle

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Gökova’nın cennet köşelerinden Çökertme Köyü ve sahilinde Milas Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün çalışmaları sonucu kaçak olduğu tespit edilen 10 adet tek katlı betonarme yapının yıkım çalışmaları Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü´nün desteği ile başladı.

 

HER TÜRLÜ İHBAR DEĞERLENDİRİLİYOR

Milas Belediyesi’nden yapılan açıklamada,Milas Belediyesi’ne gelen her türlü ihbar ve şikâyeti değerlendiren, gerekli incelemeleri yapan ve sonucunda imar mevzuatına aykırı olduğu tespit edilen yapılar, yasal işlemlerin tamamlanmasının ardından yıkıldığı belirtildi.

 

 

ÇÖKERTME’DE 10 KAÇAK BİNANIN YIKIMI BAŞLADI

Milas Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin detaylı incelemesi sonucu Gökova kıyısında yer alan, sakin ve huzurlu ortamı ile dikkat çeken önemli turizm alanlarından Çökertme Mahallesi’nde belirlenen kaçak yapıların yıkım çalışmaları Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü´nün desteği ile devam ettiği belirtildi.

 

KAÇAK YAPILAŞMAYA GÖZ YUMULMAYACAK

Çökertme’de betonarme yapıların dışında 3 adet kaçak prefabrik binanın da tespit edildiğini belirten Milas Belediyesi’nn CHP’li Belediye Başkanı Muhammet Tokat  yapı sahiplerinin talep ettiği süre içerisinde taşıma eyleminin gerçekleşmemesi durumunda yıkımın yapıldığını belirterek “Kentimizin doğal yapısının göz göre göre yok edilmesine müsaade etmeyeceğiz. Bu doğrultuda da kaçak yapıya asla göz yummayacağız.” dedi. Milas Belediyesi olarak vatandaşları mağdur etmek gibi bir amaçlarının olmadığını, asıl amaçlarının kent dokusunu ve doğayı korumak olduğunu sözlerine ekleyen Tokat, “Yaptığımız her çalışma, her uygulama hukuk çerçevesinde gerçekleşmektedir. Vatandaşlarımız yaptıkları her uygulamada hukuku temel alırlarsa bu tür sonuçlar hiç yaşanmayacaktır. Yasal olmayan yapılaşmanın önüne geçmek için yapılması gereken yasal prosedür bundan sonraki süreçte de devam edecektir. Tarihiyle, doğasıyla, kültürüyle, plajları ve koylarıyla önemli bir lokasyon olan Milas’ımızın kaçak yapılar arasında yok olmasına izin vermeyeceğiz” diye belirtti.

 

 

Tarih: 27-09-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum