içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Gökova’nın cennet koylarını pırıl pırıl temizlediler, kuşlara yuva yaptılar

Muğla’nın Bodrum ilçesinde çevre bilincini arttırmak amacıyla düzenlenen etkinlikte öğrenciler ve vatandaşlar Gökova’nın cennet koylarını pırıl pırıl yaptı.

Gökova’nın cennet koylarını pırıl pırıl temizlediler, kuşlara yuva yaptılar
Haberi Sesli Dinle

Muğla’nın bodrum ilçesinde çevre bilincini arttırmak ve cennet koylardaki kirliliği en az seviyeye indirmek amacıyla Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Güler Mustafa Kızılağaç öğrencileri ile birlikte Kissebükü’nde temizlik faaliyeti gerçekleştirildi.

 

CENNET KOYDAN 1 TON ATIK TOPLADILAR

İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin öğretmenleri ile birlikte katıldığı ve sahil boyunca yapılan temizlikte 975 kg atık toplandı. Toplanan atıklar, ayrıştırma işlemlerinin ardından geri dönüşüm için Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne nakledildi. Belediye görevlileri, etkinliğe katılan 55 öğrenciye atılan her çöpün kıyıları ve denizleri kirlettiğini, neredeyse her köşe başında bulunan konteynerlere atıkların ayrıştırılarak atılmasının ve ekonomiye kazandırılmasının artık bir gereklilik olduğunu anlatarak çevre temizliğinin ve geri dönüşümün önemi hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

 

 

ZAMAN KAPSÜLLERİ TOPRAĞA GÖMÜLDÜ, KUŞLAR İÇİN YUVA YERLEŞTİRİLDİ

Kissebükü temizliğinin ardından, Bodrum Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi çevresindeki ağaçlık alanda temizlik faaliyeti gerçekleştirildi. Alana yaban hayvanları için yiyecekler bırakılırken, yabani kuşlar için ise ‘Kuş Evi’ yerleştirildi. Bunu yanı sıra Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu öğrencileri tarafından gelecekte nasıl bir çevre istedikleri ile ilgili dileklerinin bulunduğu 2 adet zaman kapsülü, 2040 yılında açılmak üzere, kuş evinin olduğu bölgeye gömüldü. Etkinliğe katılan öğrencilere, Afet Koordinasyon Merkezinin işlevi hakkında da bilgiler verildi.

 

 

ÖĞRENCİLER, BODRUM BELEDİYESİ 1.SINIF ATIK GETİRME MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Atatürk İlkokulu öğrencileri Bodrum’da plastik, cam, kağıt ve metal ambalaj atıklarından ekonomik kazanım sağlamayı ve aynı zamanda çevre kirliliğini önlemeyi hedefleyen faaliyetlerini sürdüren Bodrum Belediyesi 1.Sınıf Atık Getirme Merkezi’ni ziyaret etti. Merkezi ziyaret eden öğrencilere  Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevli Çevre Teknikeri Zeynep Uyar tarafından atık getirme merkezinin işlevi, belediyenin atık toplama sistemi, geri dönüşümün faydaları, evlerde geri dönüşüme verilebilecek malzemeler ve dünyada yaşanan iklim krizi hakkında bilgiler verildi.

 

Tarih: 04-01-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum