içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

“Dinleme Skandalı” nda ordu mensuplarınında dinlendiği iddia edildi

Yunanistan’ın önde gelen yayın organlarından Kontra Gazetesi ülkede soruşturması devam eden “Dinleme skandalı” çerçevesinde Genelkurmay Başkanlığı ve Silahlı Kuvvetlerde görevli bazı kişilerin silahlanma programlarıyla bağlantılı olarak dinlendiğini ileri sürdü.

“Dinleme Skandalı” nda ordu mensuplarınında dinlendiği iddia edildi
Haberi Sesli Dinle

Yunanistan’ın önde gelen yayın organlarından Kontra Gazetesi ülkede soruşturması devam eden “Dinleme skandalı” çerçevesinde ordu mensuplarınında dinlendiğini belirten haberi okuyucularına duyurdu. Kontra gazetesi, "dinleme skandalı" çerçevesinde, Genelkurmay Başkanlığı ve Silahlı Kuvvetlerde görevli bazı kişilerin silahlanma programlarıyla bağlantılı olarak dinlendiğini ileri sürdü.

 

ORDUDA ÜST DÜZEY GÖREVLİLERDE DİNLENDİ

Haberde, Genelkurmay Başkanlığı ve Kara Kuvvetlerinin önde gelen isimlerinin, bazı tedarik anlaşmalarında Başbakanlık ile örtüşmeyen fikirleri olduğu gerekçesiyle "Gözetim" altına alındığı savunuldu. Yunanistan İstihbarat Teşkilatının (EYP) yaptığı "Dinlemeler" sonucu, hükümetin temel seçimlerini kabul etmediği ortaya çıkan bir kişinin de görevinden uzaklaştırıldığı öne sürüldü.

Tarih: 21-12-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum