içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Bodrumlu öğrenciler harçlıklarından biriken paralarla tekerlekli sandalye alıyor

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 4. sınıf öğrencilerinin “Küçük Birikimler Büyük Mutluluklar Projesi” kapsamında kendi harçlıklarından biriktirerek satın aldıkları tekerlekli sandalye, Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Bodrumlu öğrenciler harçlıklarından biriken paralarla tekerlekli sandalye alıyor
Haberi Sesli Dinle

Muğla’nın Bodrum ilçesindeki  Şehit Serkan Göker İlkokulu 4/C sınıfı öğrencileri, okullarında başlayan “Küçük Birikimler Büyük Mutluluklar Projesi” kapsamında kumbaralarındaki birikimleriyle tekerlekli sandalye satın aldılar. Öğrenciler, geçtiğimiz gün tekerlekli sandalyeyi, Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne ihtiyacı olan bir kişiye verilmek üzere teslim ettiler.

 

22 ÖĞRENCİNİN HER AY BİRİKTİRDİKLERİ PARALAR TEKERLEKLİ SANDALYE OLUYOR

Biriktirdikleri paralar ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara ellerinden geldiğince yardım etmeye çalışan minik öğrencilerin son iki ayda yaptıkları birikimler ile tekerlekli sandalye aldıklarını belirten 4/C sınıfı öğretmeni İlkay Atbin “Pandemi sebebiyle geçen sene başladığımız projemiz kapsamında sınıfımızdaki 22 öğrencinin her ay biriktirdiği paralar ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım ediyoruz. Burada biriken paranın miktarı önemli değil, önemli olan çocuklarımızın hem para biriktirmeyi hem de yardımlaşmayı öğrenmesidir. Çocuklarımızın son iki ayda biriktirdikleri paralarla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye alarak sandalyemizi çocuklarımız ile birlikte ihtiyacı olanlara teslim edilmek üzere  Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Durmuş Turkan’a teslim ettik.” Dedi.

Öğrencilerin geçtiğimiz haftalarda  LÖSEV’e ve KAÇUV’a yardımda bulunurken bir köy okuluna akıl ve zekâ oyunları ile beş aileye erzak paketi teslim etti.

 

 

Tarih: 23-11-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum