içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Bodrum turizminde 2 ay esnafa yetmedi, esnaf zor durumda

Bodrum Güçbirliği Derneği Esnaf Komisyonu başkanı Şenol Karşanbaş turizm sezonunda 60 günlük bir yoğunluk yaşandığını, sayısal yoğunluğun kazanca yansımadığını belirterek esnafı zor bir yılın beklediğini belirterek “Enflasyon yüksek. Üstüne üstlük neye göre nasıl hesaplandığı belli olmayan yüksek ecrimisil bedelleri belimizi büktü. Sezonda doğru dürüst sadece 60 gün para kazanıyoruz. Buda masrafımızı bile çıkarmaya yetmiyor, sayısal doluluk kazanca yansımadı” dedi.

Bodrum turizminde 2 ay esnafa yetmedi, esnaf zor durumda
Haberi Sesli Dinle

Muğla’nın Bodrum ilçesinde turizm sezonunun iki ayda bittiğini belirten Bodrum Güçbirliği Derneği  Esnaf Komisyonu başkanı Şenol Karşanbaş turizm sezonunda 60 günlük bir yoğunluk yaşandığını, sayısal yoğunluğun kazanca yansımadığını belirterek esnafı zor bir yılın beklediğini belirterek “Enflasyon yüksek. Üstüne üstlük neye göre nasıl hesaplandığı belli olmayan yüksek ecrimisil bedelleri belimizi büktü. Sezonda doğru dürüst sadece 60 gün para kazanıyoruz. Buda masrafımızı bile çıkarmaya yetmiyor, sayısal doluluk kazanca yansımadı” dedi.

 

Muğla’nın Bodrum ilçesinde turizm sezonunun iki ayda bittiğini belirten Bodrum Güçbirliği Derneği  Esnaf Komisyonu başkanı Şenol Karşanbaş birilerinin dediği gbii yılın 12 ayı turizmin hayal olduğunu ve turizm sezonunda 60 günlük bir yoğunluk yaşandığını, sayısal yoğunluğun kazanca yansımadığını belirterek esnafı zor bir yılın beklediğini belirterek sezon değerlendirmesinde bulundu.

 

 

SEZON HER YIL DAHADA KISALIYOR, BU YIL 60 GÜNLE YETİNMEK ZORUNDA KALDIK

Karşanbaş açıklamasında Bodrum’da turizm sezonunun her geçen yıl daha da kısaldığını belirterek “Temmuz ve ağustos aylarında ki sayısal doluluğun, kazanca tam olarak yansımadığını gördük, esnafın 60 günlük kısıtlı bir kazançla bütün bir yılı çıkarmasının hemen hemen imkansız olduğunu biliyoruz, esnaf masrafını bile karşılayamaz hale geldi” diye konuştu.

 

ENFLASYON YÜKSEK NEYE GÖRE NASIL HESAPLANDIĞIDA BELLİ DEĞİL

Bodrum esnafının sezon başlamadan büyük sorunlarla uğraştığını belirten, bu sorunlara ek olarak yüksek ecrimisil bedellerinin  bellerini büktüğünü söyleyen Şenol Karşanbaş “Yollar, alt yapı eksikliği ve susuzluk sezon boyunca vatandaşlarımızla birlikte esnafımızı da çok zorladı. Enflasyon yüksek. Üstüne üstlük neye göre nasıl hesaplandığı belli olmayan yüksek ecrimisil bedelleri belimizi büktü. Sezonda doğru dürüst sadece 60 gün para kazanıyoruz. Bu kazancımızla personel maaşlarını mı ödeyelim, işimizi mi geliştirelim, ecrimisil mi ödeyelim, önümüzdeki yıla yatırım mı yapalım. Bunların hepsini gerçekleştirmek imkansız gibi bir şey. Bu bahsettiklerimiz onlarca sorunlarımızdan sadece bir kaçı. Her geçen yıl sezon gün sayısı maalesef düşüyor. Önümüzü  göremiyoruz. Bodrum Güçbirliği Derneği olarak Bodrumlu esnafımızla sürekli iletişim halindeyiz. Yerel yöneticilerimizin ve devletimizin Bodrum’un gerçeklerini görmesini, zor şartlarımızın farkında olup çözüm bulmalarını bekliyoruz” dedi. 

Tarih: 24-09-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum