içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Bodrum mandalinası 81 ile dağıtılıyor

Muğla’nın Bodrum ilçesinde süpermarket zinciri Migros, Bodrum Belediyesi ve Bodrum Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (TARKO) iş birliği ile Bodrum mandalinasını 81 ildeki mağazaları aracılığıyla Türkiye’nin dört bir yanındaki tüketicileriyle buluşturacağı belirtildi

Bodrum mandalinası 81 ile dağıtılıyor
Haberi Sesli Dinle

Muğla’nın Bodrum ilçesinde üretilen mandalinanın Bodrum Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Bodrum Belediyesi ve Migros aracılığı ile 81 ildeki mağazalara dağıtılacağı açıklandı.

Migros’tan yapılan açıklamada şunlar belirtildi.

 

***Cirosunun yüzde 77’si tarıma dayalı olan ve Türkiye’nin en büyük taze gıda alımı yapan perakende şirketi Migros, kooperatif iş birlikleriyle ülkenin her köşesindeki üreticilere ulaşıyor ve ürünlerinin ulusal pazarda değer görmesini sağlıyor.

 

*** Migros, yaptığı doğrudan alımlarla çiftçilerin dünya standartlarında, sürdürülebilir tarım yapmasına destek oluyor. Tarıma yönelik destekleriyle ülke ekonomisine önemli katkılara bulunan Migros yerli, orijinal tohum ve coğrafi işaretli ürün destekleriyle de tarımsal zenginliğin devamlılığını sağlıyor.

 

*** Migros ayrıca çiftçilerin emeğinin karşılığını güvenle alabilmeleri için amacıyla yenilikçi projelere de öncülük ediyor.

 

***Cinsiyet ve fırsat eşitliğini her alanda destekleyen Migros, tarım sektöründe kadın girişimcilere destek vermek amacıyla önemli projeler geliştiriyor. Bu doğrultuda kadın tarım emekçilerine eğitim ve danışmanlık vermenin yanı sıra, kadın kooperatiflerinden alımlara öncelik vererek ürünlerini mağazalarında satışa sunuyor.

 

 

Tarih: 24-12-2021

FACEBOOK YORUM
Yorum