içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Bodrum’da 1954 model cip turizm polisi ile turistlerin hizmetinde

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 1960’lı yıllarda dolmuş olarak kullanılan 1954 model cip Turizm Polisi ile birlikte yeniden göreve başladı. Bodrum ilçe sokaklarında polislerin kullandığı cipi gören yerli ve yabancı turistler hayran kaldı.

Bodrum’da 1954 model cip turizm polisi ile turistlerin hizmetinde
Haberi Sesli Dinle

Muğla’nın bodrum ilçesinde 1960 lı yıllarda dolmuş olarak kullanılan 1954 Model Willys marka cip Muğla İl Emniyet Müdürlüğü tarafından restore edilip bakım ve onarımı yapıldıktan sonra Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki  turizm polisinin emrine verildi. Bugün öğle saatlerinde göreve başlayan cip ile kentte gezen turizm polisine ve cipe yerli ve yabancı turistlerin ilgisi büyük oldu.

İstanbul’dan Bodrum’a tatile gelen tur rehberi Alican Kale “Bugün şehir merkezinde polislerin kullandığı cipi görünce gerçekten bir nostalji yaşadık Bu cipler Bodrum’da onlarca yıl hem dolmuş hemde turistleri taşımada kullanıldı. Gerçekten uygulamaya konulan ve turizmde nostalji yaratan bir proje olmuş. Benzer projelerin çoğaltılmasında yarar var” dedi.

Polislerin kullandığı turizm cipi ilçede günün konusu oldu. Yerli ve yabancı turistler cipe bindi, gezdi bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tarih: 15-09-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum