içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Bodrum Belediyesi’nden okullara 3,5 milyon TL. lik destek

Bodrum Belediyesi, eğitim-öğretim başlangıcı öncesinde okullarda tespit edilen ihtiyaçların giderilmesi yönünde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İlçe genelindeki okullar için bu dönemde 3,5 milyon TL harcama yapıldı.

Bodrum Belediyesi’nden okullara 3,5 milyon TL. lik destek
Haberi Sesli Dinle

2022-2023 eğitim-öğretim yılı açılışı öncesinde ilçedeki okullarda idarecilerle bir araya gelen Belediye yetkilileri  onlarca okula ziyaretler gerçekleştirdi. Ziyaretlerde ağaç budama, çevre temizliği, bank ve dolap yapımı, kırtasiye, badana, boya, Atatürk köşesi, Türk bayrağı, çocuk parkı, bahçe bankı ve hizmetli personel desteği gibi konularda taleplerin olduğu görülürken Halkla İlişkiler Bürosu ekipleri acil çözüm bekleyen durumları ilgili birimlere ileterek çözüm sürecini başlattı. 

 

Okullarda Temizlik Çalışmaları Sürüyor

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün Bodrum genelinde verdiği hizmetler kesintisiz sürerken program dahilinde ve okullardan gelen talepler doğrultusunda çalışmalar sürüyor. Bir taraftan eksikliklerin hızla giderilmesi yönünde çalışmalar yürütülürken bir taraftan da okulların temizliği yapılıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Umurça Mahallesi’nde yapımı yeni biten Umurça Ömer Akın İlkokulu’nun temizliği gerçekleştirildi. 2022-2023 eğitim öğretim yılında hizmet vermeye başlayacak okulun temizliği, Temizlik İşleri şefliğine bağlı 19 personel ile gerçekleşti. Okul binasının iç ve dış temizliği yapıldı. 

 

 

Okullara 3,5 Milyon Liralık Harcama 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, okullarda yapmış oldukları çalışmalarla ilgili olarak, “Okullarda yeni eğitim öğretim yılı başlamadan önce yapılabilecek olan temizlik ve tadilat için gerekli çalışmaları başlattık. Çoğunu tamamlamış bulunuyoruz. Eksik varsa her türlü ihtiyaçları elimizden geldiğince karşılayacağız. Şu ana kadar maddi ve aynî olarak yaklaşık 3,5 milyonluk harcama yaptık.” dedi.

Tarih: 06-09-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum