içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Belediye’nin çocuklara yönelik yaz kursları devam ediyor

Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen satranç, halkoyunları, gitar, seramik, drama ve futbol kurslarının yer aldığı eğitimler devam ediyor.

Belediye’nin çocuklara yönelik yaz kursları devam ediyor
Haberi Sesli Dinle

Kayıtların sona ermesiyle geçtiğimiz haftalarda başlayan gitar ve futbol kursunun yanı sıra kişisel becerilerine yönelik birçok kurs açan Bodrum Belediyesi, yaz boyunca çocukların eğlenerek öğrenmesi için planlamalar yapıyor.

Belediye bünyesinde açılan mevcut kurslara yaklaşık 200 çocuk katılıyor. Alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilen kurslarda çocuklar, aktif öğrenme yöntemiyle doğru bilgiye ulaşıyor. Ders boyunca görev ve aktivitelerin tamamlanması için gerekli becerileri kazanma ya da geliştirme yönünde çalışmaların gerçekleştirildiği yaz kursları, çocukların yaz tatillerini olumlu değerlendirmeleri için bir alternatif yaratıyor.

Spor, sanat ve kültürün hayatımızın vazgeçilmezlerinden olduğunu belirten Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilen kursların çocukların geleceğinde sanatı, kültürü ve sporu var etmek için önemli bir atılım olduğunu ifade etti. Başkan Aras, “Kültür, sanat ve spor üçgeni içerisinde yıllardır var olan Bodrum’da, Bodrum Belediyesi olarak çocuklarımızın da bu etkinliklerle kaliteli zaman geçirmelerini sağlamayı amaçladık. Bu sebeple belirli bir plan doğrultusunda yaz boyunca çocuklarımızın fiziksel ve ruhsal gelişimlerini desteklemek için kurslar düzenledik. Çocuklarımızın bu kurslarda verimli saatler geçirdiklerini düşünüyoruz. Bodrum’a, Bodrum halkına ve Bodrum’da yaşayan çocuklara hizmet etmek için faaliyetlerimize devam edeceğiz.” dedi.

Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan, çocukların eğlenerek öğrenecekleri, kendilerine sporda ve sanatta bir yol haritası çizebilecekleri kurslar, yaz tatili süresince devam edecek.

 

 

 

Tarih: 16-08-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum