içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

2022 yazının en çok tercih edilen tatil bölgeleri belli oldu, Antalya ve İzmir zirvede

2022 yılı yaz sezonunun yavaş yavaş sona ermesiyle Seyahat Sitesi Enuygun.com yaz sezonuna dair seyahat verilerini açıkladı. İzmir ve Antalya bu yaz tatil için en fazla tercih edilen destinasyonlar oldu.

2022 yazının en çok tercih edilen tatil bölgeleri belli oldu, Antalya ve İzmir zirvede
Haberi Sesli Dinle

Yeni özellikleriyle her ay kullanıcı oranını arttıran ve daha çok kişinin uygun fiyatlarla seyahat etmesine olanak sağlayan Enuygun.com verilerine göre uygulama üzerinden satın alma işlemi yapan kişilerin yaş ortalaması 32 olurken, mobil uygulamadan uçak bileti satın alanların %58’i erkek, %42’si ise kadın kullanıcılardan oluşuyor. Otobüs bileti oranlarına bakıldığında ise satın alma işlemini mobil uygulama üzerinden gerçekleştiren kullanıcıların %53’ünün erkek %47’sinin de kadın kullanıcılar olduğu görülüyor.

 

En çok Kurban Bayramı döneminde seyahat edildi

Analizine göre tüm Yaz döneminde en çok uçak bileti satılan günler Kurban Bayramı tatili tarihlerine denk geldi. Kurban Bayramı'nın denk geldiği temmuz ayında haziran ayına oranla otobüs bileti talebi %60 artarken, uçak biletine olan talep ise %200 artış gösterdi.

 

2022 yazının en pahalı uçak bileti fiyatı 62.910 TL

Verilerde ayrı ayrı IOS ve Android kullanıcı istatistiklerine de yer verildi. 2022 yaz verilerine göre IOS kullanıcıları İstanbul, İzmir, Ankara, antalya ve Adana şehirleri için uçak bileti almayı tercih etti.  Android telefon kullanıcıları ise İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Diyarbakır lokasyonları için uçak bileti satın aldı. Enuygun mobil uygulaması üzerinden satın alınan en pahalı uçak bileti 62.910 TL fiyatıyla gidiş-dönüş Hannover – İzmir rotası için oldu.

 

2022 yazında en çok otobüs bileti Ankara için alındı

Yılın en çok otobüs bileti alınan destinasyonları arasında Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya ve Adana ön plana çıktı.  Mobil uygulama üzerinden alınan en uygun otobüs bileti fiyatı 10 TL ile İstanbul – Çorlu rotası olurken en yüksek otobüs bileti sepet tutarı 3.996 TL ile İstanbul - Van seferi için oldu.

 

En pahalı otel rezervasyonu 95 bin TL

Otel rezervasyonu verileri incelendiğinde seyahatseverlerin en çok rezervasyon yaptırdığı destinasyonlarda İstanbul, Antalya, Ankara, İzmir ve Belgrad öne çıktı. Çocuksuz seyahat eden yetişkinler %87’lik bir oranla en çok otel rezervasyonu yaptıran kullanıcılar arasında yer aldı. Yurt içi ve yurt dışında otel rezervasyonları incelendiğinde en pahalı sepet tutarında 95 bin TL ile Antalya ilk sırada yer alırken, en uygun fiyatlı rezervasyon ise gecelik 65 TL ile Pattaya’da yapıldı. Android kullanıcıları bungalov oteller, her şey dahil oteller, İslami oteller, her şey dahil Antalya otelleri ve Antalya İslami oteller gibi aramalar yaparken Sapanca bungalov oteller, bungalov oteller, İstanbul’a yakın bungalov oteller, İslami oteller ve her şey dahil oteller ise IOS kullanıcıları tarafından en çok aranan konseptler oldu.

Tarih: 25-09-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum