içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

TSİP kurucusu Ahmet Kaçmaz Bodrum’da yaşamını yitirdi

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan Türkiye Sosyalist İşçi Partisi kurucusu ve genel başkanı Ahmet Kaçmaz bu sabah çoklu organ yetmezliği nedeni ile yaşamını yitirdi.

TSİP kurucusu Ahmet Kaçmaz Bodrum’da yaşamını yitirdi

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Akyarlar Mahallesi’nde eşi Gülsin Kaçmaz ile birlikte yaşayan Türkiye Sosyalist İşçi Partisi (TSİP) kurucusu ve 16 yıl süresince genel başkanlığını yapan 83 yaşındaki Ahmet Kaçmaz yaklaşık iki hafta önce evinde fenalaşarak özel bir hastaneye kaldırılmıştı. Böbrek ve kalp yetmezliği nedeniyle durumunun ağırlaştığı belirtilen Kaçmaz’ın yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu.

Kaçmaz bu sabaha karşı 08.00’de hastanede yaşamını yitirdi. Kaçmaz’ın aile dostlarından Hikmet Yıldız “Bir zamanların Türk siyasetine önemli hizmetleri bulunan çok değerli ve önemli bir insanı kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Kaçmaz’ı çok sevdiği ve son yıllarını geçirdiği Akyarlar Mahallesi’ndeki Kemer Mezarlığı’nda yarın öğle saatlerinde son yolculuğuna uğurlayacağız” dedi.

 

BİR DÖNEM İSVEÇTE MÜLTECİ OLDU

 

Ahmet Kaçmaz 12 Mart döneminde TSİP’in kuruluş çalışmalarına katıldı. Ahmet Kaçmaz TSİP’in kurulduğu 1974’den, kapandığı 1990’a kadar genel başkanlık görevini yürüttü. 12 Eylül sonrası yurtdışına gitti. İsveç’te siyasi mülteci oldu. Parti çalışmalarını yakından yürütmek için Almanya’da yaşadı. 141-142’nin kalkması sonrası ülkeye döndü.

 

Tarih: 26-04-2021

FACEBOOK YORUM
Yorum