içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Otellere ecrimisil müjdesi, erteleniyor…

Pandeminin olumsuz etkilenen turizm sektörüne yönelik bir destek düzenlemesi daha geliyor. Hazine arazisi üzerine kurulu turizm tesislerinin 2021 yılında kamuya yapacağı 1 milyar 125 milyon lira tutarındaki ödeme erteleniyor.

Otellere ecrimisil müjdesi, erteleniyor…

Elitaş: Kasım 2022’ye erteliyoruz

 

Konuyla ilgili açıklama yapan AK PARTİ Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, ‘’Turizm sektörüne destek sağlayabilecek önemli bir maddemiz var. 1 Ocak 2021 tarihi ile 31 Aralık 2021 tarihleri arasındaki dönemde hazine taşınmazlarının izinsiz kullanılımından dolayı aynı dönemde tahsil edilmesi gereken ecrimisillerin ödeme süreleri başvuru şartı aranmaksızın 30 Kasım 2022 tarihine kadar erteleniyor.’’ dedi.

 

1 milyar 125 milyon lira

 

Bireysel Emeklilik Sistemine yönelik yeni düzenlemeler içeren önerge ile ilgili yasa teklifine Meclis görüşmeleri sırasında eklemeler yapacak. Yapılacak düzenlemeyle hazine arazileri üzerine kurulan turizm tesislerin 2021 yılına ait ecrimisil bedellerinin ödemeleri 30 Kasım 2022’ye ertelenecek. Bu şekilde sektöre 1 milyar 125 milyon liralık destek sağlanacak.

 

Hangi işletmeleri kapsıyor?

 

Elitaş’ın açıkladığı düzenlemeden kamu arazileri üzerinde yer alan otel, tatil köyü, günübirlik tesis ve golf tesis gibi turistik işletmelerle marina ve kruvaziyer limanı gibi deniz turizmi tesisleri de yararlanacak. Ertelenen ecrimisil bedellerine herhangi bir zam veya faiz uygulanmayacak

Geçen yıl da ertelenmişti

Kamu arazisi kurulu bulunan turizm tesislerinin 1 Temmuz 31 aralık 202O tarihleri arasındaki ecrimisil bedelleri bir yıl süreyle ertelenmişti.

Tarih: 11-05-2021

FACEBOOK YORUM
Yorum