içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Milas Süt Birliği’nden dayanışmanın en güzel örneği

Milas’ta geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Milas Süt Birliği üyesi Özer Yılmaz’ın ailesine, Milas Süt Birliği tarafından ferdi kaza sigorta tazminatı ödemesi yapıldı. Birlik ailesinin bir ferdini kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkan Vekili ve Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin,​ Süt Birliği’nin sadece iyi günde değil kara günde de üyelerinin yanında olduğunu söyledi.

Milas Süt Birliği’nden dayanışmanın en güzel örneği

İnsanların zor günlerinde Milas Süt Birliği’nin desteğini maddi manevi her zaman yanı başında gördüğünü ve Birlik olmanın çok kıymetli olduğunu söyleyen üretici Özer Yılmaz’ın eşi Havva Yılmaz, bu destekle hayvancılık ve süt üretimi yaparak hayatını kazandığını söyledi.

 

Milas’a bağlı Kızılcayıkık Mahallesi’nden, Milas Süt Birliği üyesi Özer Yılmaz geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetmişti. Birlik Başkanı  Ali İhsan Gezgin, Milas Süt Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Avcı ve Milas Süt Birliği Genel Müdürü Soner Güney ile birlikte Yılmaz ailesini ziyaret etti. 

Gezgin, “Milas Süt Birliği bağları çok kuvvetli, büyük bir ailedir. Her zaman her şartta değerli üyelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” diyerek, Birlik üyesi Özer Yılmaz’ın ailesine ferdi kaza sigorta tazminatı ödemesi yapılması için başlattıkları işlemin olumlu sonuçlandığını söyledi.

Ziyarette, gerekli işlemler tamamlandıktan sonra imzaların atılmasıyla merhum Özer Yılmaz’ın eşi Havva Yılmaz’a toplam 50 bin liralık ferdi kaza sigorta tazminatı ödemesi yapıldı.

Üyelerine her şartta sahip çıkan, üretime değer veren, alın terini kutsal sayan bir anlayışa hizmet veren Milas Süt Birliği, bu hizmetiyle eşine az rastlanan bir dayanışma örneği sergiledi.

 

BENİM BAŞIMA GELMEZ DEMEYİN

 

Üreticilerin üretim yaptıkları alanların akıl almayacak, hayal edilemeyecek riskler içerdiğini ifade eden  Gezgin  “Milas Süt Birliği, sizlerin emekleriyle var oldu, olmaya da devam edecek. Bu bilinçle, üyelerimizin gerek üretim ve çalışma alanlarındaki, gerekse günlük yaşamındaki riskleri göz önünde bulundurarak, bizim için çok değerli olan üreticilerimize primi Birliğimiz tarafından karşılanmak suretiyle ferdi kaza ve sürekli sakatlık durumlarını kapsayan bir sigorta yaptırdık. Bugüne kadar vefat eden 4 üyemizin ailesine ve geçirdikleri kaza sonucu sürekli sakatlık kapsamında giren 2 üyemize sigorta tazminatı ödemesi yaptık. Aralıksız devam ettirdiğimiz çalışmamız kapsamında bu yıl da sigorta şirketiyle anlaşmaya varıp, sigorta poliçemizi yeniledik. Hayatını kaybeden tüm üyelerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerimize başsağlığı ve sakatlık yaşayan üyelerimize ise acil şifalar diliyorum.”

 

 

“BİRLİK OLMAK ÇOK KIYMETLİ VE DEĞERLİ…”

 

Birlik olmanın çok kıymetli olduğunu bir kez daha anladığını ifade eden  Havva Yılmaz, “Eşim kaza geçirdi, günlerce yoğun bakımda yattıktan sonra hayatını kaybetti. Eşimi kaybetmenin üzüntüsü bir yandan sonra koronavirüse yakalandım. Düğün borçlarımız vardı derken çok dar bir boğaza girdik, zor günler geçirdik. Eşimin yoğun bakım sürecinde, bu kara günlerde Birliğimizin desteğini maddi manevi her zaman yanı başımızda gördük. Birliğimizin, Başkanımızın ve yönetimimizin yakın ilgisiyle, desteğiyle acılarımız bir nebze olsun hafifledi. Şimdi de ferdi kaza sigortası tazminatı ödemesi yapıldı. Allah Birliğimizden razı olsun. Birliğimizin desteğiyle yine hayvancılık ve süt üretimi yapmaya bu meslekle hayatımızı kazanmaya devam ediyorum.” dedi.

Tarih: 11-05-2021

FACEBOOK YORUM
Yorum