içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

CHP İlçe Başkanı Karahan: AKP iktidarı panik halinde Bodrum ve Ege kıyılarını haraç mezat satıyor

Muğla’nın Bodrum ilçesinde CHP İlçe Başkanı Halil Karahan yaptığı yazılı açıklamada 19 yıldır yönetimde olan AKP iktidarının panik halinde haraç mezat ülke topraklarını satmaya devam etiğini belirterek “Teşvik kanunlarıyla, TOKİ devirleriyle, 2B gibi onlarca yöntemle kamusal alanlar sıfırı tüketmiş müflis tüccar mantığıyla satışa çıkarılıyor. İktidar değiştiğinde bu alanlar tekrar kamuya kazandırılacaktır” dedi.

CHP İlçe Başkanı Karahan: AKP iktidarı panik halinde Bodrum ve Ege kıyılarını haraç mezat satıyor

Muğla’nın Bodrum ilçesinde son günlerde kararnamelerle imara açılan hazine arazilerine STK’ların tepkisi sürerken bir tepkide CHP’li İlçe Başkanı Halil Karahan’dan geldi.

 

TELAŞ İÇERİSİNDE KAMU MALLARINI SATMAYA BAŞLADILAR

 

Karahan bugün yaptığı yazılı açıklamada “Başkanlığını yaptığı bakanlığa şirketinden dezenfektan satan bakan, belediyeler eliyle insan kaçakçılığını yapan iktidar belediyeleri ve 128 milyar doların hesabını veremeyen bir hükümet, telaş içinde kamu mallarını satmaya devam ediyor. Öylesine bir telaş içindeler ki aynı anda Anadolu’da bir köyde samanlıkla sahil bölgelerindeki kıyılar aynı anda satışa çıkıyor. Kamuya ait alanlar hızlı bir şekilde özel bir mülkiyete servete dönüşüyor” ifadelerini kullandı.

 

 

DATÇA, KARGI, ALAÇATI, KAŞ, ÇEŞME VE BODRUM’U KAPSIYOR

 

Açıklamasında  Çevre ve  Şehircilik Bakanlığı’ na bağlı Milli Emlak Müdürlüğü ihale ilanlarına bakıldığında kısa süre içerisinde 2 milyon 132 bin 700 metrekare, toplam 1.103 taşınmaz satış ilanında, 6 bin 779 taşınmazda aktif ilanda bulunduğunu belirten Karahan “ Bu ilanlar Datça Kargı, Alaçatı, Kaş, Çeşme ve Bodrum’u kapsamaktadır. İnşaat şirketlerinin iştahını kabartmaktadır. Teşvik kanunlarıyla, TOKİ devirleriyle, 2B gibi onlarca yöntemle kamusal alanlar sıfırı tüketmiş müflis tüccar mantığıyla satışa çıkarılıyor. Bu konularla ilgili olarak Milli Emlak müdürlüklerinde hummalı çalışmalar yapıldığını duyuyoruz. Hazineye tescil edilen mülklerdeki artışı biliyoruz. Ağır ekonomik krizin yaşandığı ülkemizde yönetilemeyen pandemi sürecini halka ihale eden, halkı ortak eden iktidar ve yandaşları iyi bilsin ki bu topraklarda hak, hukuk, adalet mücadelesi hedefine varıncaya kadar devam edecektir” dedi.

 

 

İKTİDAR DEĞİŞTİĞİNDE BU ALANLAR TEKRAR KAMUYA KAZANDIRILACAKTIR

 

Karahan açıklamasının sonunda ise “Bodrum’da daha öncede kamuoyu ile paylaştığımız ve yerel olarak bütün dinamiklerin itiraz ettiği Ortakent mahallesi 353 ada 15,60,61,62,64,116,134,135,137 parseller (1 Milyon 150 Bin metrekarelik Alan) 22 Nisan tarihinde Cumhurbaşkanının imzası ile imara açılmaya çalışılmaktadır.  Bu topraklarda herkesin hakkı olduğunu biliyoruz ve sonuna kadar da savunmaya devam edeceğiz. Bu alanların vasıf değiştirilmesine, satılmasına, imara açılmasına sonuna kadar karşıyız.  Son olarak bu alanlarla ilgili iştahı kabaranlara sesleniyorum. İktidarlar değiştiğinde türlü türlü yollarla değişen kamu alanları tekrar kamuya kazandırılacaktır. Hiç boşu boşuna heveslenmeyin. Bu topraklar Bodrum’undur, halkındır ve hep öyle kalacaktır.

Tarih: 26-04-2021

FACEBOOK YORUM
Yorum